Pojezierze Gostynińskie, Spływ Czarną Hańczą, Turystyka

Czarter łodzi motorowych

Off 25
Czarter łodzi motorowych
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Czarter łodzi motorowych – poradnik dla początkujących

Czarterowanie łodzi motorowej to popularna forma spędzania wolnego czasu nad Bałtykiem, Morzem Śródziemnym i w wielu innych miejscach. Niestety jednak, sporo tego typu usług jest słabych jakościowo, dlatego – zwłaszcza gdy nie mamy w tej materii doświadczenia – warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed skorzystaniem z oferty.

Pierwszym i najbardziej podstawowym błędem początkujących jest wybieranie firmy czarterowej wyłącznie w oparciu o cenę. Owszem, koszty są ważne, ale lepiej zapłacić więcej i mieć do dyspozycji serwis, bo dzięki temu – np. w przypadku awarii silnika – nie będziemy zmuszeni do zatrzymania się na środku trasy, przerwania rejsu itd. Decydując się na pierwszy czarter łodzi motorowych, powinniśmy przyjrzeć się też następującym parametrom: wielkość łodzi, jej wyposażenie, rodzaj, dostosowanie do doświadczenia załogi, głębokość zanurzenia, przystosowanie do konkretnej pory roku. Uwzględniając te kryteria, unikniemy wypożyczenia czegoś, co będzie nam sprawiać problemy (a te – zwłaszcza na długich rejsach – są zdecydowanie niepożądane).

Nasuwa się jeszcze kilka pytań: Od czego zależy, ile dany czarter łodzi motorowych będzie kosztował? Otóż głównym czynnikiem wpływającym na cenę jest okres czarterowania – najdrożej jest w wakacje, a najtaniej na wiosnę i na jesień. Kolejne pytanie: Czy łódź należy wyczyścić? Zazwyczaj tak, choć są firmy czarterowe, które robią to samodzielnie. Upewnijmy się więc, czy w naszym przypadku zachodzi taka konieczność, czy też nie. Po trzecie – czy kaucja dla firmy czarterowej to coś normalnego? Tak, i to zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Giżycku można wyczarterować luksusowy jacht w dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kategorie

Zobacz także:

  • Północno – wschodnie Niemcy

    Wiele osób spędza dziś wakacje nad morzem na wyspie Wolin. Będąc tam warto poświęcić dwa dni i zwiedzić północną część Niemiec. Turystyka w tym regionie jest szczególnie dobrze rozwinięta i każdy znajdzie coś dla siebie spośród wielu atrakcji. Co zatem warto zobaczyć? Przede wszystkim warto zobaczyć malutkie miasteczko z pięknym, długim kanałem wodnym- Greifswald. Godny…

  • Czarter luksusowych jachtów Giżycko

    Stolica żeglarstwa najlepszą alternatywą na wakacje Niesamowity malowniczy krajobraz, jeziora otoczone cudami natury, drzewami, pasem zieleni i błękitem nieba skąpego w promieniach słonecznych to wszystko znaleźć można właśnie w Giżycku. To właśnie ten region Mazur, położony pomiędzy dwoma jeziorami Kisajno i Niegocin, często nazywany jest przez turystów, jak i mieszkańców prawdziwym centrum czy stolicą żeglarstwa….