Parking lotnisko Balice, Podróże

Indie (Republika Indii)

Off 113
Indie (Republika Indii)
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

urlop (9)Republika Indii jest to duże państwo położone a Azji Południowej i zajmująca prawie cały subkontynent indyjski. Stolicą tego kraju jest miasto Nowe Delhi. Językiem urzędowym jest język hindi i język angielski, a 21 innych języków uznane jest za języki oficjalne. Pod względem powierzchni Indie zajmują siódme miejsce na świecie (3 287 590 kilometrów kwadratowych), ale pod względem ludności drugie (1 166 079 217 obywateli). Większość obywateli mieszka we wsiach, a ludność miejska stanowi tylko 27 % ogółu mieszkańców.
Indie graniczą z Chinami, Bangladeszem, Pakistanem, Nepalem, Birmą i Bhutanem.
Ponad 78 % obywateli wyznaje hinduizm, 12,5 % to muzułmanie, trochę więcej niż 3 % ludności jest chrześcijanami ( z tego 1,68 % to protestanci a 1,13 % to katolicy).
Ze względu na ustrój polityczny Indie są demokratyczną republiką federacyjną. Państwo ma dwuizbowy parlament, czyli Sansad, głową państwa jest prezydent. Poszczególne stany mają odrębne organy władzy, na której czele stoi gubernator mianowany przez prezydenta.
Kraj podzielony jest na 28 stanów, 6 terytoriów związkowych i jedno terytorium stołeczne, a dalej składa się z 591 dystryktów.
Ponad 60 % obywateli tego kraju pracuje w rolnictwie, a wytwarza ona jedynie około 20 % PKB Indii. Najbardziej rozwijającą się dziedziną gospodarki jest sektor usług. Według statystyk przeprowadzanych w samych Indiach, w kraju tym aż jedna czwarta obywateli żyje poniżej granicy ubóstwa.
Walutą kraju jest Rupia indyjska, która dzieli się na 100 pajsa.

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Frazy kluczowe: tanie taxi legnica, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, złomowanie auta tarnobrzeg, kaplica Santori, Szamba Betonowe Brzozów, Szamba Betonowe Piaseczno, Vademecum elektryka SEP, endoskop laryngologiczny sinutronic, wałki pa66, mezoterapia vivaderm, vetrex-v90-alphaline

Ankieta:

Czy w Giżycku można wyczarterować luksusowy jacht w dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kategorie

Zobacz także:

  • Łóżka hotelowe

    Każdy z nas wyjeżdżając gdzieś, zastanawia się co zastaniemy, przyjeżdżając do zamówionego przez nas miejsca noclegowego, hotelu. Często zastanawia nas ogólny stan hotelu czy pokoju, bądź na przykład łazienki, która będzie w zestawie z naszym pokojem. Lecz chyba najczęściej martwimy się o to czy łóżko, które ma być docelowo do naszej dyspozycji, będzie wygodne. Zamawiając…

  • Noclegi w górach

    Kiedy wakacje odkłada się na ostatnią chwilę i nie ma się żadnego porządnego planu, można latem jechać w góry. Tam o wolne miejsce w hotelu, pensjonacie czy innym obiekcie noclegowym na pewno nie będzie trudno. Bo choć turystów nawet latem w górach nie brakuje, to jednak górale nikogo nie odprawią z kwitkiem. Zatem kiedy wypadnie…