Parking lotnisko Balice, Podróże

Indie (Republika Indii)

Off 105
Indie (Republika Indii)
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

urlop (9)Republika Indii jest to duże państwo położone a Azji Południowej i zajmująca prawie cały subkontynent indyjski. Stolicą tego kraju jest miasto Nowe Delhi. Językiem urzędowym jest język hindi i język angielski, a 21 innych języków uznane jest za języki oficjalne. Pod względem powierzchni Indie zajmują siódme miejsce na świecie (3 287 590 kilometrów kwadratowych), ale pod względem ludności drugie (1 166 079 217 obywateli). Większość obywateli mieszka we wsiach, a ludność miejska stanowi tylko 27 % ogółu mieszkańców.
Indie graniczą z Chinami, Bangladeszem, Pakistanem, Nepalem, Birmą i Bhutanem.
Ponad 78 % obywateli wyznaje hinduizm, 12,5 % to muzułmanie, trochę więcej niż 3 % ludności jest chrześcijanami ( z tego 1,68 % to protestanci a 1,13 % to katolicy).
Ze względu na ustrój polityczny Indie są demokratyczną republiką federacyjną. Państwo ma dwuizbowy parlament, czyli Sansad, głową państwa jest prezydent. Poszczególne stany mają odrębne organy władzy, na której czele stoi gubernator mianowany przez prezydenta.
Kraj podzielony jest na 28 stanów, 6 terytoriów związkowych i jedno terytorium stołeczne, a dalej składa się z 591 dystryktów.
Ponad 60 % obywateli tego kraju pracuje w rolnictwie, a wytwarza ona jedynie około 20 % PKB Indii. Najbardziej rozwijającą się dziedziną gospodarki jest sektor usług. Według statystyk przeprowadzanych w samych Indiach, w kraju tym aż jedna czwarta obywateli żyje poniżej granicy ubóstwa.
Walutą kraju jest Rupia indyjska, która dzieli się na 100 pajsa.

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Frazy kluczowe: Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, blog początkującego elektronika, Wiedzopedia, mezoterapia vivaderm, usuwanie graffiti toruń, kawitacja kielce, elwix torba, balayage kraków, endoskop laryngologiczny sinutronic, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, lpk110

Ankieta:

Czy w Giżycku można wyczarterować luksusowy jacht w dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kategorie

Zobacz także:

  • Apartamenty Zakopane

    Wypoczynek w górach ? czy może być coś przyjemniejszego? Wielu z nas, kiedy tylko ma wolną chwilę, pakuje się w samochód i wyjeżdża w kierunku Zakopanego. To właśnie to miasto co roku, niezależnie od pory roku i pogody, ściąga tłumy turystów z Polski i ze świata. Nie ma się co dziwić. Nie ma chyba górskiego…

  • Pogrzeb po hindusku

    Każdy hindus pragnie, aby jego zwłoki zostały spalone przy ghacie Manikarnika, ale jest pięć wyjątków to znaczy zwłok, które spalone być nie mogą: są to ciała dzieci do piątego roku życia, kobiet w ciąży, (bo mają dziecko w sobie), osoby, które ukąsiła święta kobra w wyniku, czego zmarły, ciała, które mają czarne znamiona jako naznaczone…