Loty Wrocław Liverpool, Rekreacja

Perły architektury półwyspu Iberyjskiego!

1 234
Perły architektury półwyspu Iberyjskiego!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

podroze (9)Turystyka jak drzewa i kwiaty rozkwita w pełni w sezonie wiosennym i letnim. Biura turystyczne koneserom sztuki i kultury polecają podróże na półwysep Iberyjski. Hiszpania i Portugalia mają bogatą historię. Obfitują w wiele, cennych zabytków wartych zobaczenia. Perły architektury znajdują się m.in. w Barcelonie. Szczególnie polecane są rzeźby autorstwa Gaudiego. Jednym z ważniejszych jest Sagrada Familia. Inaczej mówiąc Bazylika Świętej Rodziny, najbardziej znana wśród budowli współczesnych.

Budowa świątyni została rozpoczęta w 1882 r. i po dziś dzień nie została ukończona. Prace nieustannie trwają, ich koniec przewidywany jest na 2026 r. Artysta poświęcił temu dziełu swoje ostatnie 15 lat życia. Jeden z elementów wykonany pod nadzorem mistrza – fasada przedstawia Jezusa i jego rodzinę. Styl i forma rzeźbiarza jest bardzo oryginalna. Całość składa się z wielu, pozornie niedbale umieszczonych detali. Przyglądając się dziełom z bliska zachwycają swoim obrazem znawcę sztuki jak i zwykłego turystę.

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

1 Comment

  1. czarter grecja czwartek, Kwiecień 7th, 2016 at 12:28 am - 

    Godny polecenia jest ten wasz portal internetowy.

Frazy kluczowe: vetrex okna bielsko biała, markizy Kęty, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, Tanie multiplikatory, plisy Oświęcim, standy eliptyczne cena druku, Fotodepilacja Żary, osb stopfire, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, Stojaki na ulotki - Brooklyn, fluorokrzemian glinu

Ankieta:

Czy w Giżycku można wyczarterować luksusowy jacht w dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kategorie

Zobacz także:

  • Wycieczki objazdowe Włochy

    Wycieczki objazdowe Włochy prezentujące są bardzo popularne. Są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy zdecydowali się na podróż do Włoch spontanicznie i nie przygotowali indywidualnego planu zwiedzania, albo zagubili się w ogromie możliwości i wolą żeby profesjonaliści zaprezentowali im bogactwo Italii w wersji najbardziej przystępnej dla osoby, która nie wie zbyt wiele o historii tego kraju….

  • NAMIBIA

    Namibia dla Europejczyka jest bardzo egzotyczna od krajobrazu poczynając a na roślinności i temperaturach powietrza kończąc. W pobliżu miejscowości Otavi w 1920 roku odkryto największy na Ziemi meteoryt, którego wagę szacuje się na około 54 tony; w Kokerboom forest drzewa dorastają do 8 metrów wysokości a są to dwustuletnie aloesy, a ich widok nie sprawia…