Hobby, Loty Wrocław Liverpool

Pogrzeb po hindusku

Off 69
Pogrzeb po hindusku
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

turystyka (1)Każdy hindus pragnie, aby jego zwłoki zostały spalone przy ghacie Manikarnika, ale jest pięć wyjątków to znaczy zwłok, które spalone być nie mogą: są to ciała dzieci do piątego roku życia, kobiet w ciąży, (bo mają dziecko w sobie), osoby, które ukąsiła święta kobra w wyniku, czego zmarły, ciała, które mają czarne znamiona jako naznaczone przez boginię Kali oraz święci mężowie sadhu. Ciała tych osób zostają owinięte całunem, zanurzone w świętych wodach Gangesu, a następnie obciążone kamieniem zostają wrzucone na środek rzeki.
Te ciała, które mają dostąpić kremacji są przenoszone uliczkami Waranasi na noszach zrobionych z bambusa; najpierw także zanurza się je w świętej rzece, a następnie przygotowuje się stos pogrzebowy, który podpala się z pomocą suchej trzciny. Gdy spłonie, pozostałości w koszach wrzuca się do wody, a grupa nietykalnych przesiewa przez sita odpady w poszukiwaniu ewentualnych kosztowności, jakie zmarli mieli na sobie.
W tym rejonie smród z palonych stosów pogrzebowych jest trudny do zniesienia (przynajmniej dla przeciętnego turysty), a unoszący się dym dusi i piecze w oczy, a w kolejce czekają kolejne zwłoki.
Przeciętny turysta zastanawia się, dlaczego nie ma tu jakiejś wielkiej klęski epidemiologicznej, bo przecież wrzuca się tu codziennie (na odcinku około 6 kilometrów) ludzkie zwłoki obciążone kamieniami, wsypuje się resztki ze stosów pogrzebowych (niekiedy nie do końca spopielałe), całe mnóstwo ludzi dokonuje tu rytualnych ablucji, ludzie robią pranie i myją naczynia, kąpią się tu także zwierzęta a także wrzuca się tu tony kwiatów i świec a mimo to nikt nie pada trupem poddany działalności milionów bakterii!

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Giżycku można wyczarterować luksusowy jacht w dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kategorie

Zobacz także:

  • Walizka czy plecak?

    Wbrew pozorom wybór bagażu, do którego spakujesz się na swój długo wyczekiwany wyjazd to bardzo istotna sprawa. Turystyka to pełna przygód sfera aktywności. Jaką formę wybierzesz tym razem? Czy będzie to aktywna wycieczka? a może podróż związana typowo z odpoczywaniem? Zarówno walizka na kółkach jak i plecak turystyczny maja swoje plusy i minusy. Walizka na…

  • Wyspa boga słońca

    Turystyka zagraniczna jest popularna, każdy chce zobaczyć trochę egzotyki. Grecja jest pięknym krajem, który warto zwiedzić. Przede wszystkim pogoda prawie zawsze jest słoneczna. Bardzo ciekawym miejscem jest Rodos należąca do wysp greckich. Prawie zawsze świeci tu słońce. Woda jest tu bardzo ciepła, morze ma kolor lazurowy. W ogrodach, gdzie jest odpowiednie nawodnienie, rosną piękne kwiaty….