Eventy prozdrowotne, Turystyka

Terroryzm w Indiach

Off 105
Terroryzm w Indiach
1 vote, 2.00 avg. rating (59% score)

wycieczka-do-japonii-3Terroryzm w tym kraju jest obecny właściwie od samego początku powstania niepodległych Indii w 1947 roku. Właściwie nie ma miesiąca, aby w różnych częściach kraju nie wybuchała jakaś bomba albo miał miejsce jakiś atak. W ciągu ostatnich kilku lat zginęło ponad 5 tysięcy osób i po Iraku jest to największa ilość ofiar, które zginęły z powodu ataków terrorystycznych.
Przyczyny tego zjawiska są różne, ale najważniejsze to bardzo wielkie nierówności społeczne, które rodzą poczucie wyzysku i krzywdy; długo utrzymujące się napięcia religijne między Hindusami a Muzułmanami ogromna wprost aktywność najróżniejszych ruchów separatystycznych ( Kaszmir i Assam), a także silnie rozwinięta przestępczość zorganizowana.
Ataki terrorystyczne skierowane są na przykład przeciwko najwyższym władzom Indii: w takim zamachu zginęła premier tego kraju Indira Gandhi, a jej następca i zarazem syn Rajiv miał być zaatakowany przez sikhijskich separatystów podczas wizyty w USA, ale amerykańskie służby udaremniły ten spisek, co nie przeszkodziło temu, że sześć lat później zginął wraz z innymi szesnastoma osobami podczas samobójczego ataku tamilskich separatystów. W 2001 roku kaszmirscy separatyści zaatakowali indyjski parlament; podczas ataku oprócz terrorystów zginęło także 10 innych osób.
Szczególnie dającym się we znaki przejawem terroryzmu jest atakowanie dużych miast takich na przykład jak Bombaj. Ataki mają miejsce na stacjach kolejowych i w samych pociągach, bomby są podkładane w różnych newralgicznych miejscach miast i zawsze są ofiary śmiertelne.

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Frazy kluczowe: balayage kraków, szycie firan kędzierzyn, pantomograf Gliwice, geodeta głogów cennik, redox extreme efekty, plisy Oświęcim, orienteering miejski na imprezę integracyjną, drążenie foremników, żwir siany ostrów, Tanie multiplikatory, przesłony wodoszczelne

Ankieta:

Czy w Giżycku można wyczarterować luksusowy jacht w dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kategorie

Zobacz także:

  • Wycieczki objazdowe Włochy

    Wycieczki objazdowe Włochy prezentujące są bardzo popularne. Są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy zdecydowali się na podróż do Włoch spontanicznie i nie przygotowali indywidualnego planu zwiedzania, albo zagubili się w ogromie możliwości i wolą żeby profesjonaliści zaprezentowali im bogactwo Italii w wersji najbardziej przystępnej dla osoby, która nie wie zbyt wiele o historii tego kraju….

  • Hotele w Gdańsku

    Gdańsk ? miasto o ponad 1000-letniej historii i pięknym nadmorskim położeniu od lat przyciąga setki tysięcy turystów zachwyconych ofertą kulturalną i urokiem Starego Miasta. Hotele w Gdańsku są bardzo luksusowe. Dlaczego warto wybrać się na weekend z dzieckiem do Gdańska? Ośrodek Kultury Morskiej ? tutaj zwiedzanie podporządkowane jest zainteresowaniu dzieci. Wystawa „Ludzie-Statki-Porty” to magnes nie…